2. ročník 2008 - Bike klub KEC Pružina

Prejsť na obsah

2. ročník 2008

staršie ročníky

2.ročník 2008

V prekrásnom prostredí Strážovských vrchov, v doline Pružinky sa rozprestiera obec Pružina ,v ktorej sa konal už 2.ročník KEC Cyklomaratón 2008 horských bicyklov pre amatérov.

Na pretekoch sa zúčastnilo 70 pretekárov, z toho 65 mužov a 5 žien. Pretekári prišli z okolitých, ale i zo vzdialenejších klubov.

Tabuľka výsledkov je v spodnej časti stránky.Tento rok sme sa rozhodli spraviť 2 trate. Trate mali 55 a 30 kilometrový okruh, oproti minulému roku sme ich trošku upravili, aby mali primeranú technickú náročnosť, ale aby boli pre pretekárov atraktívne a predstavili našu rozmanitú prírodu nášho regiónu, ktorá nadchne každého milovníka prírody.

Náročnosť preteku bola zvýraznená nielen jazdou v horskom prostredí ale aj celkovým prevýšením preteku. Na svoje si však prišli aj menej zdatní jazdci na kratšej trati.

Pretekári mali na trati prichystané 2 občerstvenia s ponukou ovocia, cereálií, keksov, vody, minerálky a iónových nápojov.  Na križovatkách nám situáciu pomáhali zvládať policajti, dobrovoľný hasiči a nepretekajúci členovia klubu KEC. Trate uzatvárali dve štvorkolky, ktoré kontrolovali, či sa niekto nezranil a zbierali odpadky po pretekároch.

Hlavné dianie prebiehalo v priestore futbalového ihriska TJ Pružina, kde bol štart i cieľ, časomiera a komentátor. Čakanie v cieli sme skrátili organizovaním súťaží pre našich najmenších priaznivcov - deti, ktoré mohli vyhrať pekné ceny. A samozrejme diváci - priaznivci cyklistiky, ale i okoloidúci mali možnosť občerstviť sa v našom stánku.

Po dojazde čakalo pretekárov jedlo, občerstvenie, možnosť umytia seba aj bicykla  a oddych na trávniku ihriska. Úprava trate a jej značenie bolo dobré, pretekári zaznamenali opäť zlepšenie oproti minulosti. Všetkým účastníkom maratónu sa ušiel odznak s logom KEC a s dátumom pretekov.

Večer sme zorganizovali zábavu pod holým nebom na ihrisku, kde hrala pružinská kapela s neznámym názvom, s možnosťou občerstvenia.Naše poďakovanie patrí všetkým sponzorom, ľuďom na občerstvovacích a kontrólnych staniciach, ľuďom zabezpečujúcich priebeh podujatia v priestore ihriska ako aj všetkým ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k realizácii maratónu.

Návrat na obsah