Informácie - Bike klub KEC Pružina

Prejsť na obsah

Informácie

staršie ročníky > 4.ročník 2010
Report k pružinskému KEC MTB cyklomaratónu.

Report a zdroj: www.cyklomania.sk
Napísal Tomáš Jakubčík    
Monday, 13 September 2010
Obsah Článku
Report: Pružinský KEC maratón 2010 sa kúpal v daždi


Cyklomaratónci si museli rozhnevať niektorého z bohov, pretože aj 11.09.2010 na Pružinskom cyklomaratóne, na nich opäť zosielali množstvá vody.
Po malom laborovaní  s dátumom konania sa 4. ročníka KEC CYKLOMARATÓNU v Pružine, sa presúval termín z pôvodného Júla na začiatok Septembra. Táto zmena bola spôsobená kolidáciou termínov s iným maratónom, v okolí Bratislavy.

Obec Pružina, pri Považskej Bystrici, má vďaka svojej polohe ideálne podmienky na zorganizovanie pekného cyklomaratónu. Jej zasadenie do  CHKO Strážovské vrchy, ponúka veľa variantov vedenia tratí a aj preto boli na tomto ročníku obe hlavné trasy  mierne pozmenené, aby účastníci mohli vyskúšať niečo nové. K dispozícii boli 55 a 30 km trať. Dlhšia, 55 kilometrová trať, viedla jazdcov popod Stráž, Javorinu, donútila ich vystúpať na 1032m vysoké Sokolie a nemenej vysokú Hrubú Kačku. Nakoniec bola kvôli počasiu a stavu vynechaná 6km dlhá pasáž v závere, ktorá by bola v týchto podmienkach nešliapateľná a mohla by závodníkov len k záveru znechutiť. Trať má z veľkej časti tvrdý podklad, ale i tak, bolo blatistých úsekov dosť, a stáli za to. Účastníci však získali ďalšiu možnosť na tréning techniky jazdy v blate, ktorých sme mali túto sezónu dostatok.

Po, o 15 minút posunutom štarte, sa ihneď do pedálov oprel Milan Barényi  a už v prvom asfaltovom zjazde mal vypracovaný  náskok, ktorý neustále zväčšoval, pričom mu nikto nedokázal zdatne sekundovať. Richard Chrappa, prechádzal veľmi náročným technickým zjazdom z Mojtína až približne po 10 minútach za Barényim  a v cieli skončil ako druhý, s 22 minútovou stratou. Tretí skončil v tesnom závese Roman Zúbek.

Na dlhú trať sa  v týchto podmienkach odvážila jediná žena, ktorá si dojazdom do cieľa zabezpečila aj prvé miesto.

Na 30km trati sa o prvé miesto doťahovali dvaja borci, nakoniec prvý skončil Hanták Miroslav so 4 sekundovým náskokom na druhého, Vávruša Kristiána.
Rozhovory:
Milan Barényi – 1. miesto muži, 55km


cyklomania.sk
: Milan, si v priebehu jedného mesiaca v  okolitých končinách, prednedávnom to bolo XC v Košeckom podhradí. Sa ti zapáčili maratóny v okolí?

Milan Barényi:
 Tak mne sa Strážovské vrchy páčia, keď mám čas chodím na bicykli okolo Čičmian, ktoré sú z druhej strany. Nakoľko nebol nijaký pretek, keďže Pezinskú Babu zrušili, takže som riešil skôr takéto niečo, než cestovať niekde ďalej, v Bardejove boli cestné preteky, určite tie horské sú mi bližšie.

cyklomania.sk:
Ako hodnotíš trať. Bola asi dosť ťažká, rozbahnená.

Milan Barényi:
Myslím si, že náročná. Tie výjazdy čo tam boli sa premenili na výšlapy, takže dosť náročná. Bola tam ťažba na tom hrebeni  po zvážniciach. No a počasie tiež nič moc. Škoda toho, lebo je mi dosť ľúto organizátorov, pretože ten pretek by mal úplne inú atmosféru ak by tu bolo viac ľudí a bolo pekné slnečné počasie.

cyklomania.sk:
Ako sa ti jazdilo?

Milan Barényi:
V pohode. Šiel som si to svoje tempo, zo začiatku kľudne a potom tak aby mi nebola zima. Snažil som sa točiť čo najviac, aj dole kopcom si pribrzdievať kde sa dalo. Hlavne tak aby nebola zima, čo tak či tak bola :).

cyklomania.sk:
Prídeš aj na budúci rok?

Milan Barényi:
Pokiaľ bude čas tak určite.Janík Radomír – 4. miesto 30km


cyklomania.sk:
Ako sa ti dnes išlo?

Janík Radomír:
Dobre, blatisto a mokro :)

cyklomania.sk
:Boli nejaké krízy, alebo nemilé prekvapenia, ktoré ťa postihli na trati?

Janík Radomír:
V prvom rade som bol prekvapený z trate, ktorá bola oveľa náročnejšia než po minulé roky. Hlavne od Mojtína hore sa neustále dvíhala, nemal konca kraja ten kopec a spravil svoje.

cyklomania.sk
:Ovplyvnilo počasie samotnú trať?

Janík Radomír:
Určite áno, bolo to v stále  v daždi, podstatne náročnejšia než na sucho.

cyklomania.sk
:Bol si tu aj minulý rok. Nastupoval si na trať s cieľom obhájiť svoj minuloročný výsledok, tretie miesto?

Janík Radomír:
Určite som pomýšľal na bedňu, dnes to však nevyšlo, po minuloročnom treťom mieste to bolo len štvrté.Juhasová Andrea – 1. miesto, ženy, 30 km


cyklomania.sk:
Andrejka, v prvom rade, klobúk dole pred výkonom v týchto podmienkach. Čo bolo na trati najťažšie podľa teba?

Juhasová Andrea
: Najťažšie? Pre mňa asi všetko, bolo veľa blata, vody, čiže bolo to dosť ťažké. Ale úplne najťažšie asi ten zjazd, kde sa fotilo (zjazd z Mojtína – Javorina). Aspoň teda pre mňa osobne.

cyklomania.sk
:Ty si ho zjazdila, alebo tlačila? Pretože viacero jazdcov sa rozhodlo o tento bezpečnejší prechod.

Juhasová Andrea
: Tlačila, celý zjazd vedľa bajku :). To sa nedalo ísť na bajku :).

cyklomania.sk:
Ako hodnotíš celkovo trať a zabezpečenie? Keď si odmyslíme dážď a predstavíme pekné počasie....

Juhasová Andrea
:Keby bolo krajšie, tak úplne super, všetko by sa dalo jazdiť. Teraz som musela tlačiť aj kopce :).

cyklomania.sk:
Postihli ťa nejaké technické problémy, alebo kríza  na trati?

Juhasová Andrea:
Technické žiadne, akurát jeden krát čo som padla, aj to do mäkkého blata, takže v pohode a bez zranenia.Richard Chrappa – 2. miesto muži, 55km


cyklomania.sk:
Gratulujem k druhému miestu. Ako sa ti páčil dnešný pretek?

Richard Chrappa:
Veľmi pekný, mal v podstate všetko, čo by mal dobrý pretek obsahovať a myslím, že to bolo aj zaslúžené, pretože bol veľmi ťažký.

cyklomania.sk:
Na blatové a dažďové podmienky sme si mohli už za tú sezónu zvyknúť, ale bolo na trati niečo čo ťa prekvapilo, alebo sa nejakým spôsobom vrylo do pamäti?

Richard Chrappa:
Určite tie stojky, ktoré sa podľa mňa nedajú šliapať ani keď je normálne sucho :), ale i tak to bolo zaujímavé a pekné.

cyklomania.sk:
Bol si už na predchádzajúcich ročníkoch, alebo dnes premiéra?

Richard Chrappa:
Dnes prvýkrát, ale určite sa zúčastním aj na budúcom ročníku.

cyklomania.sk:
Už len si budeme musieť vymodliť nejaké krajšie počasie...

Richard Chrappa:
No to určite áno, myslím, že aj pre organizátorov to bude lepšie, príde viacej ľudí, pretože celkové zabezpečenie maratónu je perfektné.


I keď sa dá Pružinský KEC maratón považovať za malú regionálnu akciu, má možnosť osloviť veľkú časť bajkerov aj z iných častí Slovenska. Pekné náročné trate, dobré zabezpečenie a príjemný „cyklistický duch“ sú tou hlavnou devízou, ktorú môže ponúknuť a pritiahnuť oveľa väčší počet bajkovania chtivých.

14.9.2010 11:15
FOTO 4. ročník KEC MTB cyklomaratón

Prvé foto si môžete pozrieť "tu". Ďaľšie foto si môžete pozrieť na stránkach www.cyklománia.sk, alebo "tu".

12.9.2010 18.15
Už len 3 dni a 12 hodín

Už len 3 dni a 12 hodín do štartu KEC cyklomaratónu v Pružine.
Štart 4. ročníka KEC MTB maratónu sa pomaly a isto blíži. Prinášame Vám teda čerstvé info. Online prihlásenie s platbou vopred (6 €) zastavíme v stredu vo večerných hodinách, aby nedošlo k zbytočným nedorozumeniam ohľadne úhrad. Online prihlásenie s platbou pri prezentácii na štart pretekov (8 €) bude ukončené v piatok na poludnie. Ostáva potom už iba prezentácia pred pretekom, ktorá bude ukončená v sobotu o 9.30 hodine.
Pre pretekárov je pripravená úplne nová trať, na ktorej sa nachádzajú aj úseky s minulých ročníkov, ale pôjdu sa v opačnom smere. Na trati budú 2 občerstvovačky (v cene štartovného), na ktorých budú iontové nápoje, žemle so salámou, horalky, fit tyčinky, banány, jablká a hroznový cukor. Ďalej bude ešte na dvoch miestach možnosť si doplniť vodu. Upozorňujeme všetkých,
že pretek sa pôjde za plnej cestnej premávky (akurát po štarte bude pretekárov cez obec sprevádzať policajné auto), preto treba byť opatrný.
V priestoroch Štart-Cieľ (ihrisko TJ Strážov Pružina) bude  pred pretekom a aj po ňom poskytnutý bezplatný servis (s možnosťou zakúpenia náhradných dielov), ktorý bude robiť jeden z našich sponzorov CMS-Martin Smatana
. Taktiež bude možnosť si tu pred pretekom načerpať iontový nápoj. Po pretekoch budú samozrejme k dispozíci vapky (pre bicykle), wc a sprchy s teplou vodou.
V cene štartovného bude po pretekoch čakať na pretekárov výborný guláš s pivkom alebo kofolou poprípade čajom. O guláš sa bude starať firma BRIPET
, ktorá pripraví aj jelítka a klobásy, ale tie si už bude treba zakúpiť.
Pre rodiny s deťmi bude pripravená asi 8 km trať v blízkom okolí Pružiny, samozrejme bez štartovného.
Na ihrisku bude vypáskovaná ešte jedna malá trať pre našich najmenších účastníkov a na všetkých budú čakať v cieli sladké odmeny.
Okrem toho budú pripravené rôzne súťaže a hry pre deti.
Ďaľší zo sponzorov, firma VELOTOUR
, chystá na ihrisku predvádzanie detských vozíkov za bicykel, ktoré si budete môcť nielen pozrieť, ale aj vyskúšať. Ďalším sponzorom, bez ktorých by sa pretek nedal uskutočniť, by som sa chcel venovať v ďalšom článku.
Po vyhodnotení výsledkov maratónu bude každé štartovné číslo zaradené do zlosovania tomboly.
Tak Vás všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vašu účasť.

7.9.2010 22.00
Plagát a mapa vo väčšom rozlíšení

Plagát a mapa trate vo väčšom rozlíšení.
Prinášame Vám plagát 4 ročníka KEC cyklomaratónu a mapu preteku vo väčšom rozlíšení. Pozrieť, alebo stiahnuť si plagát môžete "tu" a aktualizovanú mapu preteku aj o občerstvovačky "tu".

30.8.2010 19:00 aktualizované 7.9.2010 21:00
Mapa trate 4. ročníka KEC MTB maratónu

Dávame do pozornosti mapu trate 4. ročníka KEC MTB maratónu.
Pre zobrazenie klik "tu".  + pridaný výškový profil


15.8.2010 22:10
Info ohľadne MTB maratónu

Prvé oficiálne info o 4. ročníku KEC MTB maratóne.
4.ročník MTB maratón sa uskutoční 11.9.2010, t.j. v sobotu so štartom o 10.00 hod. na futbalovom ihrisku v Pružine. Prezentácia bude ukončená o 9.30 hod. ( o 9.45 hod. pre tých ktorí sa prihlásia online). Pripravené budú dve trate pre dospelých a to: 55 km a 30 km trať.
Hodnotiť sa bude podľa kategórii každá trať zvlášť:

  • muži - do 40 rokov

       - 40 - 60 rokov
       - 60 a viac rokov

  • ženy - do 40 rokov

       - 40 a viac rokov  
Pre deti bude pripravená detská trať na ihrisku a samozrejme ich čaká veľa zábavy a sladké odmeny :-).
Na správne meranie časov bude použitá elektronická časomiera bez čipov.
Podrobnejšie info budeme postupne pridávať.
Tešíme sa na Vašu účasť.

15.8.2010 22:00
Návrat na obsah